Darbo pasiulymai vairuotojams

LT / ENLV / DE 

Pagrindinis » Naujienos vairuotojams » C, CE kategorijos vairuotojo darbas

C, CE kategorijos vairuotojų darbas

CE kategorijos vairuotojo darbas – atsakingas, bet stabilus ir gerai apmokamas darbas. Mūsų svetainėje rasite darbo pasiūlymų tiek ir pradedantiems savo karjerą logistikos srityje vairuotojams, tiek ir jau turintiems ilgametę patirtį. Skelbimų skiltį nuolat atnaujiname, kad jūs galėtumėte matyti aktualius skelbimus. Darbo pasiūlymai užsienyje įvairūs: krovinių gabenimas Vokietijoje, kitose Europos šalyse, darbas kadencijomis, darbas dviese, darbas su tentinėmis puspriekabėmis ar su puspriekabėmis-šaldytuvais ir t. t. Čia plačiau papasakosime apie C ir CE kategorijos vairuotojų darbo specifiką, ką reikia žinoti, renkantis šį profesinį kelią bei ką dar, be vairavimo, daro tolimųjų reisų vairuotojai. Skaitykite toliau ir susipažinkite su svarbiausiais šio darbo aspektais.

Kas yra C kategorija?

Darbo skelbimuose C ir CE kategorijos dažnai minimos kartu. C – tai kategorija leidžianti vairuoti sunkesnę nei 3500 kg transporto priemonę, kurios ilgis ne daugiau nei 7 metrai. Tai įvairūs sunkvežimiai, vilkikai su priekaba iki 750 kg ir pan. CE kategorija – tai kategorija leidžianti vairuoti C kategorijos transporto priemonę su puspriekabe, kuri sveria daugiau nei 750 kg. Šios kategorijos dažnai yra išsilaikomos kartu.

Norint dirbti su C ir CE kategorijomis bei komerciniais tikslais gabenti krovinius, yra būtinas ir 95 kodo pažymėjimas bei tachografo kortelė. 95 kodo pažymėjimas – tai atžyma jūsų vairuotojo pažymėjime, kuri nurodo, kad išklausėte atitinkamus kursus ir išlaikėte egzaminą bei esate įgijęs vairuotojo-ekspeditoriaus profesinės kvalifikacijos pažymėjimą. Tachografo kortelė – vardinė kortelė, leidžianti identifikuoti konkretų vairuotoją. Ji yra naudojama laiko ir poilsio sekimui, vairuojant transporto priemonę su tachografu.

C, CE kategorijos – kas siūlo darbą?

                      Mūsų įmonė yra registruota Lietuvoje, tačiau mes dirbame su įmonėmis iš visos Europos. Šiuo metu daugiausia mūsų partnerių yra įsikūrę Vokietijoje. Kai mūsų partneriai užsienyje ieško vairuotojo dirbti su C ar CE kategorijomis, mes sukuriame darbo skelbimą ir patalpiname jį šioje svetainėje. Pasiūlymai gali būti įvairūs – darbas logistikos centruose, išvežiojant prekes po kitus sandėlius, parduotuves ir pan. Taip pat galimas darbas ratais, dirbama su daliniais ar pilnais kroviniais ir t. t. Kiekvienu konkrečiu atveju skelbime nurodoma, kokio pobūdžio tai darbas bei kokie reikalavimai keliami vairuotojams.

                      C kategorijos darbas – tai atsakingas darbas, nes gabenami kroviniai yra įvairūs, o kiekvienu individualiu atveju gali tekti išmanyti skirtingus dalykus. Pavyzdžiui, dirbant su šaldytuvinėmis puspriekabėmis labai svarbu stebėti krovinio temperatūrą ir užtikrinti, kad ji nenukristų žemiau ar nepakiltų aukščiau optimalios temperatūros. Šalčio grandinės užtikrinimas svarbus įvairioms prekėms – nuo šaldytų maisto produktų iki laboratorijose laikomų mėginių, vakcinų, įvairių vaistų ir pan. Kartais temperatūrai jautrūs kroviniai yra gabenami vairuojant dviese. Tokiu atveju, vilkikas yra įdarbintas maksimaliai, o kol vienas vairuotojas ilsisi tam skirtoje kabinoje, kitas gali vairuoti. Taip kroviniai yra pristatomi greičiau, o tai gali būti itin aktualu trumpą galiojimo laiką turintiems kroviniams (pavyzdžiui, skintoms gėlėms, daržovėms, vaisiams ir pan.).

CE kategorijos vairuotojo darbas – ne tik vairuoti

C ir CE kategorija suteikia teisę vairuoti krovinines transporto priemones, tačiau vilkiko vairuotojo darbas, tai daug daugiau nei tik vairavimas. Žinoma, kelių eismo taisyklių išmanymas, atsakingas ir dėmesingas vairavimas, punktualumas – tai būtinos savybės kiekvienam vairuotojui. Tačiau be vairavimo ir atsakingo darbo ir poilsio laiko fiksavimo su tachografu, svarbūs ir kiti darbai, kuriuos reikia atlikti vairuotojui.

Įprastai vairuotojas yra atsakingas už krovinio pakrovimą ir iškrovimą. Priklausomai nuo krovinio tipo, šis procesas gali būti itin atsakingas, pavyzdžiui, kai pasikrauti reikia temperatūrai jautrų krovinį. Tokiu atveju, svarbu užtikrinti, kad krovinys per ilgai nebus lauko temperatūroje, kad puspriekabėje yra nustatyta tinkama temperatūra ir t. t. Taip pat kiekvienas vairuotojas reprezentuoja savo darbdavį, todėl natūralu, kad įmonės kelia reikalavimus vairuotojams, kad šie elgtųsi mandagiai, laikytųsi taisyklių, atrodytų tvarkingai ir nepaliktų neigiamo įspūdžio įmonių, su kuriomis bendradarbiaujama, darbuotojams. Darbas su vilkiku gali pasirodyti gana laisvas – juk, dažniausiai, yra dirbama po vieną, taigi galima planuotis savo laiką. Tiesos tame yra, tačiau reikia atsiminti, jog svarbu išmanyti darbo ir poilsio režimą reglamentuojančius įstatymus ir laikytis šio grafiko. Be to, reikia prižiūrėti vilkiką ir krovinį, sustojus privalomo poilsio taip pat reikia laikytis tam tikrų taisyklių, pasirūpinti krovinio saugumu ir t. t.

Darbo pasiūlymai užsienyje, darbo sutartis – Lietuvoje

                      Mūsų įmonė įdarbina vairuotojus Lietuvoje, su lietuviška darbo sutartimi, o dirbama užsienio partnerių įmonėse Vokietijoje ar kitose Europos šalyse. Taigi jūs galėsite naudotis visais lietuviškais socialinio draudimo ir kitais privalumais. Tokio darbo pliusas yra ir tai, kad pensija jums kaupsis Lietuvoje, todėl nusprendus keisti darbą, nereikės rūpintis pensijos persikėlimu į Lietuvą ar rūpintis, kad reikia išdirbti tam tikrą metų skaičių, jog „užsiskaitytų“ pensija Vokietijoje ar kitoje šalyje. Dirbant užsienio šalyje įprastai žmogus nesidraudžia lietuvišku sveikatos draudimu, todėl Lietuvoje gali gauti tik mokamas paslaugas. Mes įdarbiname lietuviškoje įmonėje, taigi per laisvadienius grįžę į Lietuvą, jūs galėsite lankytis pas gydytojus ir gauti visas PSDF finansuojamas paslaugas, o džiaugtis europietiško dydžio alga!