Darbo pasiulymai vairuotojams

LT / ENLV 

Stellenangebote für Fahrer

Treten Sie dem Gewinnerteam bei

Erfahren Sie mehr über unsere Dienstleistungen

Für die Fahrer

Stellenausschreibungen für die Fahrer

Für Transportunternehmen

Zuverlässige Kraftfahrer für Ihr Unternehmen

Mehr als 11 Jahre erfahrung

Renommierte Kunden in ganz Europa vertrauen uns

In Zusammenarbeit mit europäischen Unternehmen erweitern wir unsere Aktivitäten jedes Jahr und schaffen Arbeitsplätze für Menschen, die sich eine stabile und qualitativ hochwertige Arbeit wünschen

120

Professionelle Berufskraftfahrer

16

Renommierte Kunden Europaweit

11+

Jahre Erfahrung

Über uns

Bewährte Lösungen

  • Wir bieten nur professionelle Berufskraftfahrer an
  • Wir bewerten alle Situationen verantwortungsvoll

Abhängig von Ihren Anforderungen (z. B. Sprachkenntnisse, Dienstalter, Empfehlungen usw.) können wir Ihnen die am besten geeigneten Fahrer / Spezialisten zur Verfügung stellen.

Tolimųjų reisų vairuotojo darbo specifika – ką reikia žinoti pradedančiajam?
C, CE kategorija

Tai dažniausiai sutinkamas reikalavimas, kalbant apie vilkikų vairuotojų darbo skelbimus, nes būtent CE kategorijos vairavimo teisė leidžia vairuoti C kategorijos automobilį ir priekabą, kurios maksimali masė yra didesnė nei 750 kg. Kaip ir įprastas B kategorijos teises, C bei CE kategorijas reikia gauti išklausius kursą vairavimo mokykloje ir išsilaikius egzaminus „Regitroje“. Šias kategorijas galite gauti sulaukę 18 metų (jei turite profesinę kvalifikaciją kroviniams vežti) arba 21 metų (jei neturite specialaus tam skirto išsilavinimo). Jei dar neturite leidimo vairuoti C, CE kategorijos automobilių, ją įgyti galima įvairiais būdais. Priklausomai nuo to, kokias vairavimo teises šiuo metu turite, galite baigti C ir CE kategorijų kursus bei išlaikyti egzaminą arba baigti bendrus C, CE ir D (keleiviams vežti) kategorijų mokymus bei išlaikyti atitinkamą egzaminą. Viskas priklauso nuo jūsų norų bei ateities planų. Kai kurios vairavimo mokyklos siūlo nuolaidas, jei pasirenkate laikyti ne vieną, o kelias kategorijas iškart. Taip pat siūlomos nuolaidos, jei tolimųjų reisų vairuotojas pasirenka laikytis ne tik atitinkamos kategorijos teises, bet ir 95 kodo pažymėjimą.

95 kodas

Tai profesinės kvalifikacijos pažymėjimas, kuris yra būtinas ES šalyse norint užsiimti komercine veikla pervežant krovinius arba keleivius. Šio pažymėjimo reikia vilkikų, autovežių vairuotojams, taip pat keleivinių autobusų vairuotojams ir t.t. Šio pažymėjimo turėjimo faktas yra įrašomas jūsų vairuotojo pažymėjime, todėl išklausius šį kursą ir išlaikius teorinį bei praktinį egzaminus, jums reikia pasikeisti vairuotojo pažymėjimą „Regitroje“, kad šio pažymėjimo turėjimas būtų užfiksuotas jūsų pažymėjime bei nurodyta jo galiojimo data. 95 kodas galioja 5 metus, kas tiek laiko reikia atnaujinti informaciją (išklausyti kursą) bei susipažinti su pasikeitimais (jei tokių atsirastų). Šių kursų metu vairuotojai yra supažindinami su krovinių tvirtinimo taisyklėmis, vairuotojo darbo ir poilsio režimu, kalbama apie įvairias rizikas, jų vertinimą, prevenciją ir pan. Nors gali pasirodyti, kad tai – tik formalumas, tačiau ypač nauji vairuotojai kursų metu gali sužinoti daug naudingų dalykų.

Tachografo kortelė

Tolimųjų reisų vairuotojai naudojasi tachografais, specialiais skaitmeniniais prietaisais, skirtais vairuotojų darbo ir poilsio režimui kontroliuoti. Tachografas fiksuoja važiavimo greitį, trukmę, duomenis apie kontrolę ir kitus duomenis. Darbą / poilsį vairuotojas fiksuoja įdėdamas ar išimdamas tachografo kortelę. Ši kortelė gali būti 4 tipų: dirbtuvės (ja gali naudotis tachografų gamintojas, remonto dirbtuvės ir pan.), kontrolės (ji išduodama institucijoms, reguliuojančioms tolimųjų reisų vairuotojų ir juos įdarbinančių įmonių veiklą), įmonės (išduodamos įmonėms, kurios turi bent vieną transporto priemonę su tachografu) ir vairuotojo. Vairuotojams yra išduodama asmeninė kortelė, ja naudotis gali tik vienas asmuo. Kortelė galioja 5 metus. Tas pats vairuotojas gali turėti tik vieną galiojančią kortelę, jei tokią kortelę esate gavęs kitoje ES šalyje – ji galios ir Lietuvoje, bei atvirkščiai – Lietuvoje išduota kortelė galioja visoje ES.

Jei jau turite patirties logistikos srityje, informacija šioje skiltyje didžiąja dalimi bus jums jau turbūt žinoma, ar bent girdėta. Galite iškart dairytis, kokie darbo skelbimai yra siūlomi. Bet jei dar tik svarstote rinktis vilkiko vairuotojo darbą – norime supažindinti su keliais pagrindiniais terminais, kuriuos dažnai matysite mūsų svetainėje bei darbo skelbimuose.