Darbo pasiulymai vairuotojams

LT / ENLV / DE 

Šiuo metu daugelyje Italijos didžiųjų greitkelių vyksta kelio darbai, dėl kurių neretai tenka ilgokai laukti automobilių spūstyse. Tam, kad išspręstų šią problemą, Italijos autostradų kompanija Aspi įvedė įstatymą, pagal kurį galima susigrąžinti dalį greitkelyje sumokėtų kelių mokesčių, jeigu kelyje teko laukti 15min ir daugiau.

Pinigų grąžinimas netaikomas, jeigu spūstis susidarė dėl oro sąlygų, eismo įvykių, protestų ir pan. Galimybė susigrąžinti pinigus taikoma tik tuomet, jei laukti turėjote 15min arba daugiau ir jei spūstis susidarė dėl kelio darbų. Jeigu laukti teko daugiau nei dvi valandas ir kelionės ilgis yra 349km, tuomet atgauti galima visą sumokėtą sumą. Kitais atvejais, sugrąžintų pinigų kiekis yra 25%, 50%, 75% arba 100% nuo bendros sumokėtų pinigų sumos ir priklauso nuo kelionės ilgio bei sugaišto laiko.

Tam, kad turėtumėte galimybę susigrąžinti sumokėtus pinigus, reikia parsisiųsti nemokamą Android ir iOS programėlę pavadinimu „Free To X“. Parsisiuntus programėlę suveskite nurodytus asmeninis duomenis bei informaciją kaip Telepass numerį, transporto priemonės numerius, ir pan. Šiai procedūrai visiškai nesvarbu, ar už kelių mokesčius mokate grynaisiais, kortele ar nuotoliniu būdu. Jei naudojatės Telepass, pinigai bus automatiškai grąžinti į jūsų sąskaitą. Jei naudojatės grynaisiais arba kortele, privalote nufotografuoti mokėjimo kvitą ir šią nuotrauką įkelti į „Free To X“ programėlę. Visi pinigai suplanuoti grąžinimui yra kaupiami programėlėje ir vairuotojui pervedami kitų metų sausio mėnesį.