Darbo pasiulymai vairuotojams

LT / ENLV 

Pagrindinis » Naujienos vairuotojams » Kiek uždirba tolimųjų reisų vairuotojai.

Kiek uždirba tolimųjų reisų vairuotojai?

Atlyginimas yra turbūt vienas svarbiausių veiksnių, į kurį atkreipiame dėmesį, skaitydami darbo pasiūlymus. Ir tai yra natūralu, juk tolimųjų reisų vairuotojas, taip pat kaip ir bet kuris kitas dirbantis žmogus, skaičiuoja, ar jam užteks pinigų savo ar šeimos poreikiams, ar dirbant tokį darbą bus galima susitaupyti pinigų būstui, remontui ar kitam didesniam tikslui.

Vilkikų vairuotojai dažnai dirba visoje Europoje, todėl natūralu, kad ir jų kasdienės išlaidos gali būti didesnės nei jų kolegų, dirbančių Lietuvoje. Žinoma, alga nuolat kinta ir priklauso nuo daugelio veiksnių – vairuotojo patirties, gabenamų krovinių tipo, šalies, kurioje dirbama ir taip toliau. Todėl šiame tekste pasistengsime apžvelgti pagrindinius dalykus, nuo ko gali priklausyti jūsų alga bei kiek uždirba mūsų vilkikų vairuotojai Europoje.

Minimalus atlyginimas? Ką numato įstatymai

Vairuotojų darbo užmokestis priklauso nuo šalies, kurioje dirbama ir jos įstatymų. Kadangi pagal mūsų darbo skelbimus vairuotojai yra darbinami lietuviškoje įmonėje, mums aktualūs yra Lietuvos Respublikos (LR) įstatymai. Jie numato, kad alga yra sudaroma iš LR MMA ir įstatymų numatyto koeficiento. Šiuo metu jis yra 1,65. Papildomai priskaičiuojami dienpinigiai, kurie priklauso nuo šalies, kurioje dirbama ir kitų faktorių. Tačiau ką tai reiškia konkrečiam vairuotojui ir kokios algos galite tikėtis, pradėję vilkiko vairuotojo karjerą?

Kiek uždirba vilkikų vairuotojai Europoje?

Vilkikų vairuotojai, dirbdami pilnu etatu, tikrai uždirba daugiau nei minimalus atlyginimas. Žinoma, naujas vairuotojas, dažnai, uždirbs šiek tiek mažiau, tačiau įgyjant daugiau patirties – augs ir jūsų alga. Dirbant Vokietijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir kitose pasiturinčiose Europos valstybėse, galima tikėtis algos nuo 2850 EUR per mėnesį į rankas. Tikslesnė alga priklausys nuo darbo pobūdžio, konkrečios šalies, kurioje dirbsite. Taigi vieno atsakymo, į klausimą kiek uždirba vilkikų vairuotojai, nėra, o čia pateikti mūsų skaičiai yra tik orientaciniai pagal tai, kokia yra dabartinė situacija rinkoje.

Stabilus ir gerai apmokamas darbas

Tolimųjų reisų vairuotojas – tai atsakingos pareigos, kurios reikalauja ne tik didelio susikaupimo darbo metu, bet ir įvairių dalykų išmanymų, pavyzdžiui, skirtingų tipų krovinių gabenimui keliamų reikalavimų, kitų šalių KET išmanymo ir t. t. Taip pat svarbu atsižvelgti, kad darbas reikalauja atsakingumo – tiek kalbant apie krovinių gabenimą laiku, nurodytais maršrutais, saugiai, tiek ir rūpinantis įvairiais dokumentais, pažymomis. Pavyzdžiui, 95 kodo pažymėjimu, kurį reikia atsinaujinti kas 5 metus ar atsakingu tachografo kortelės naudojimu, išmanant jos naudojimo taisykles bei laiku atsinaujinant kortelės galiojimą.

Todėl natūralu, kad tokių vairuotojų darbo užmokestis yra solidus. Atlyginimai prasideda nuo 2850 EUR, tačiau gali siekti daugiau. Tokie nemaži atlyginimai yra geras atlygis už sąžiningai atliekamą šį atsakomybės reikalaujantį darbą! Atkreipkite dėmesį, kad darbo skelbimuose nurodome, kokia patirtis yra reikalinga bei kokia alga yra siūloma, todėl jūs visada galėsite rinktis savo pageidavimus atitinkančius darbo pasiūlymus.

Susiję straipsniai

Darbo pasiūlymai vairuotojams